Einde verhaal Vinokourov, Astana-Würth niet in Tour

AstanaDe soap duurde al enkele weken en verschillende malen heb ik er over geschreven. Vanavond kwam dan eindelijk de definitieve beslissing. De Astana-Würth ploeg, haastig opgericht door het Kazachstaanse bedrijfsleven om de nationale held Vinokourov toch aan de Tour te laten deelnemen, zal ontbreken in de Tour de France. De ploeg heeft zelf het bijltje er bij neergegooid. Nadat vijf renners uit de voormalige Liberty Seguros ploeg een startverbod kregen, had Vino nog maar drie helpers over. Te weinig om een Tour mee aan te vangen, al was het maar omdat de Tourdirectie er minimaal 6 eist. Na Ullrich en Basso ook geen Vinokourov in de Tour de France 2006, die vandaag per uur aan glans verliest. Of gaat hij door het ontbreken van steeds meer favorieten juist spannender worden ? Lees verder


Geen Raborenners betrokken in dopingzaak

Gelukkig ook nog goed nieuws vandaag, er staan geen Rabobank-renners op de beruchte Spaanse lijst met dopingzondaars. De ploegleiding van de Rabobank heeft dat volgens de Telegraaf officieel bevestigd gekregen. Dennis Mentsjov en Juan Antonio Flecha zouden volgens Spaanse media betrokken zijn bij het dopingschandaal, maar volgens het laatste nieuws lijkt dit niet het geval.

Wie wel op die lijst staat is topfavoriet Ivan Basso. Basso rijdt dit jaar geen Tour. Geen duel Ullrich-Basso dus dit jaar, beide renners zijn door hun ploegleiding geschorst en zullen niet deelnemen aan de Tour de France.

Voor wie het allemaal niet meer kan volgen, de Telegraaf heeft een chronologie opgesteld.

Lees verder

Geen Tour voor Jan Ullrich!

De Tour de France is alvast van zijn eerste topfavoriet beroofd. Jan Ullrich is door zijn werkgever T-Mobile geschorst en zal dit jaar geen Tour de France rijden. T-Mobile nam deze beslissing op basis van gegevens die zij van de Tour-organisatie ontving. Ook Oscar Sevilla en Ullrichs begeleider Pevenage zijn geschorst.

Hoewel de lijst om 9.30 bekend gemaakt zou zijn kan ik hem (nog) nergens in zijn volledigheid op internet terugvinden. Cyclingnews heeft wel al een provisorische lijst samengesteld waar ook Ivan Basso nog bij staat.

Het volgende dopingschandaal dient zich overigens alweer aan. Bij Team CSC zou een vuilnisbak vol spuiten, die de verboden drug THG bevatten, gevonden zijn.

Lees ook :
Team T-Mobile zet Jan Ullrich op straat

Lees verder

TAS laat ploeg Vinokourov toe tot de Tour

Alexandre Vinokourov De organisatie van de Tour de France mag het Astana-Würth team van Alexandre Vinokourov niet weigeren. Dat is althans de mening van het Internationaal Sporttribunaal (TAS). De Tour had de ploeg dit jaar het liefst niet in de Tour gezien, vanwege de betrokkenheid bij de Spaanse dopingaffaire. Astana stapte echter naar het sporttribunaal en heeft daar gelijk gekregen. Zoals het er nu naar uit ziet zal Vinokourov dus zaterdag aan de start van de proloog staan. Echter, morgenochtend om 9.30 zal de beruchte lijst met 58 namen met klanten van dokter Fuentes bekend worden. Volgens geruchten van de Spaanse krant El Pais en het radiostation Cadena Ser zouden daar de namen van renners als Basso, Ullrich, Beloki, Heras, Hamilton, Botero, José Enrique en rabo-renners Menchov en Flecha op staan. Een tour zonder Basso en Ullrich ? Ik kan het me niet voorstellen. Lees verder

Jaksche volgend slachtoffer Spaanse dopingzaak

Na Santiago Botero, José Enrique Guttierez en de complete Comunidad Valenciana ploeg heeft de Spaanse dopingzaak een nieuw slachtoffer gemaakt. Astana-Würth heeft namelijk besloten om de 29-jarige Duitser Jörg Jaksche thuis te laten omdat hij een van de 58 renners zou zijn die op de klantenlijst van de befaamde dokter Fuentes staat. Zijn ploegleiding kan zich geen fout veroorloven en besliste daarom Jaksche te vervangen door de Portugees Paulinho. Het einde van de dopingzaak is nog lang niet in zicht. Inmiddels zijn op de Spaanse radio ook al de namen van Ivan Basso en Jan Ullrich gevallen.

Lees verder

UCI vraagt renners verklaringen onschuld

In een nieuw hoofdstuk in de Spaanse dopingaffaire heeft de internationale wielerunie de deelnemers aan de Tour gevraagd een verklaring te tekenen, waarin zij aangeven niets met de zaak te maken te hebben. Doen zij dat niet, dan zullen zij vervangen moeten worden door renners die wel willen tekenen. Wanneer een renner die de verklaring tekent schuldig blijkt, zal hij uit de Tour gezet worden en een aanzienlijke schadevergoeding moeten betalen.

Natuurlijk een goede stap van de UCI, maar ik ben benieuwd of het iets uithaalt.

Lees verder


EPO-zondaar Hamilton mag Olympische titel behouden

Hoewel Tyler Hamilton momenteel een schorsing wegens dopinggebruik uitzit, mag hij zijn titel in het Olympisch tijdrijden behouden. Tenminste, dat is de mening van het Internationaal Sporttribunaal. Zij keurden een protest van de Russische wielerbond op formele gronden af. Niet de Russische wielerbond, die Vjatsjeslav Ekimov aan Olympisch goud wilden helpen, had het protest in moeten dienen, maar het IOC of de UCI.

Wat een bureaucratie ! Het gaat er niet om of iemand gelijk heeft, het gaat er om of het verzoek wel door de juiste persoon aangevraagd is. De omgekeerde wereld als je het mij vraagt.

Lees verder

Organisatie wil Astana-Würth toch liever niet in de Tour

Alle kunstgrepen ten spijt, het begint er sterk op de lijken dat het voormalige Liberty Seguros (inmiddels Astan-Würth) toch niet te bewonderen zal zijn in de Tour de France 2006. Nu gisteren in de Spaanse krant El Pais weer wat namen opgedoken zijn van renners die betrokken zouden zijn in het Spaanse dopingschandaal krijgt de Tourorganisatie het Spaans benauwd. De club van Jean-Marie Leblanc had Astana-Würth het liefst willen weigeren, maar dat ging niet toen de ploeg van de UCI een ProTour licentie kreeg. Het organiserende ASO moest de ploeg-Vino nu wel toelaten tot de Tour. Inmiddels hebben zij Astana-Würth gevraagd zich terug te trekken voor de komende Ronde van Frankrijk. Uit angst voor dat de goede naam van de Tour besmeurd raakt. Als de ploeg van Alexandre Vinokourov hier geen gehoor aan geeft, stapt de organisatie naar het sporttribunaal CAS. Wordt ongetwijfeld vervolgd … Lees verder

Alle selecties Tour de France 2006 bekend gemaakt

Nu de dag na de nationale kampioenschappen ook de Franse ploegen hun
selecties wereldkundig gemaakt hebben, zijn alle selecties
voor de Tour bekend.
Op onze site staat een handig overzicht met de deelnemers aan de Tour de France 2006. Zoals verwacht zullen komende
maand maar acht Nederlanders te Tour rijden, weer eentje minder dan vorig jaar.
Enig twijfelgeval is nog Joost Posthuma, die momenteel behandeld wordt aan een
rugblessure die hij tijdens het NK in Maastricht opliep. Lees verder

Rabobank versterkt zich met Van Bon, Langeveld en Ten Dam

De Rabobankploeg is momenteel volop bezig zijn selectie voor 2007 vorm te geven.
Het Algemeen Dagblad noemde vanochtend drie namen van renners die vanaf volgend
seizoen in de kleuren van de bankploeg rijden.
Eerste nieuwkomer is een oude bekende, Leon van Bon keert terug van Davitamon-Lotto.
Van Bon was boos dat hij via een sms-bericht Lees verder