Dat sporters doping gebruiken staat als een paal boven water, maar hoe betrouwbaar zijn de controles? Ricco werd gepakt in de Tour van vorig jaar. Zelf heeft hij toegegeven gebruikt te hebben, maar zet zijn vraagtekens bij de controle. Hij is in die Tour nar eigen zeggen wel 10 x gecontroleerd. Dan is het vreemd dat hij slechts 1 x positief wordt bevonden. Op een Belgische wielerblog kwam ik het volgende tegen. Lees verder
Boom kwam vanmiddag tijdens de Azencross in Loenhout ten val. Hij liep hierbij een gekneusde schouder en enkele diepe snijwonden op. Zijn deelname aan het WK komt vooralsnog niet in gevaar. “Ik zal zeker kunnen blijven fietsen en ben goed in vorm, dus wat dat betreft zal ik er niet onder lijden,” reageerde de 23-jarige Brabander in de Telegraaf. Of hij donderdag aan de start staat bij de veldrit in Baal kan hij nog niet zeggen. “Daar denk ik nog niet eens over na. Ik laat me eerst in Den Bosch behandelen.” De Belgen lachen in hun vuistje. Daar gaat ie dan, die Hollander met zijn grootspraak! Het zou toch mooi zijn als de Belgen nu iets minder op Boom letten. Ik kan niet wachten tot 14 februari. Het belooft een mooi WK te worden.
Op het WK veldrijden in Hoogerheide zal de Nederlandse ploeg als één blok tegen de concurrentie strijden. Dat zegt Lars Boom in de Gazet van Antwerpen. De regerend wereldkampioen reageert hiermee op uitspraken van zijn Belgische concurrent Niels Albert, die gezegd heeft liever voor ploeggenoot Simunek te rijden. “Als Niels vindt dat hij dat moest zeggen, dan is dat maar zo,” reageert Boom koeltjes. Hij is er van overtuigd dat de Nederlandse ploeg achter hem zal staan. “Op het WK zal Nederland wél één blok vormen. Daar wordt nu al werk van gemaakt. Mooie uitspraken van Lars Boom in aanloop naar het WK veldrijden. Boom klinkt gretig en scherp. Allemaal kijken dus als hij het half februari opneemt tegen de sterke Belgische ploeg.
Niels Albert is geschrokken van zijn uitspraken over het wereldkampioenschap veldrijden. De Belgische veldrijder gaf aan dat zijn loyaliteit in Hoogerheide eerder zal liggen bij ploeggenoot Radomir Simunek dan bij zijn landgenoten. De geschrokken veldrijder zwakt nu zijn woorden af. “Het was een ongelukkige uitspraak”, geeft Albert toe aan Sporza. Waarom? Waarom mag Niels Albert niet zeggen wat iedereen al jaren weet? Waarom wordt hier nu zo moeilijk over gedaan? Wat ik een beetje slap van Albert zelf vindt, is het feit dat hij het allemaal niet zo bedoeld heeft. Ja, ja… de Belg is gewoon bang dat hij door zijn uitspraken het WK zal missen.
Komend jaar, om precies te zijn op 4 juni 2009, ga ik in teamverband meedoen aan Alpe d’Huzes. Als team moet je in totaal negen keer de ‘Hollandse berg’ beklimmen. Mijn eigen doelstelling is om dit alleen al zes keer te doen. Dit alles om zoveel mogelijk geld in te zamelen voor het KWF. Zes keer Alpe d’Huez doe je niet met alleen maar zomerkilometers in de benen. Nee, daar moet flink voor getraind worden, ook in de wintermaanden. Laten we nu net een paar heerlijke koude weken achter ons hebben (en wie weet wat nog komen gaat). Afgelopen vrijdag zat ik met temperaturen onder het vriespunt op de fiets (en ik genoot), maar het was ook wel heel erg koud. Mijn voeten lagen er na ruim twee uur wel af. Gelukkig kon ik bij thuiskomst in een heerlijk warm bad stappen om weer helemaal tot mezelf te komen.
Zo! Gisteren het sportjournaal gezien?! Ik zag daar beelden langskomen van Teun Mulder tijdens het NK baanwielrennen. Ik dacht dat ik naar de eerste de beste bodybuilding wedstrijd zat te kijken. Wat een kleerkast is dat zeg! Je zou haast denken dat je voor een mooie toekomst van het Nederlandse baanwielrennen simpelweg de eerste de beste sportschool binnen moet lopen, daar de breedste kerel wegplukken. Hem op een fiets zetten en gaan! Bij Bos had ik het idee dat het wel meeviel, maar als ik nu Mulder en ook Hoy zie dan zijn dat geen wielrenners meer, maar opgepompte spiermassa’s die heel hard op die pedalen rammen.
Niels Albert liet in de pers optekenen voor zijn ploegmaat bij Palmans, Simunek te rijden bij het WK als de Tsjech de kans heeft de titel te pakken. Heel België inclusief de bondscoach vielen over Albert heen. Dit kon niet, was onacceptabel en gaf geen blijk van loyaliteit richting de Belgische ploeg. Heren, horen wij hier iets nieuws? Vanwaar opeens de moraal van de Belgen? Wedstrijden worden al decennia verkocht en dat zal ook altijd zo blijven. Bij WK’s spelen al jaren ploegbelangen een grotere rol dan het landsbelang. De uitspraken van Albert zijn dus volkomen te begrijpen. Daar moeten die Belgen niet zo moeilijk over doen
Theo Bos zal dan toch niet aan de start verschijnen van het Nederlands kampioenschap op de baan. De renner van Rabobank Continentaal twijfelde lang, maar start niet in Apeldoorn. Wegtrainingen zorgen ervoor dat de voormalig baankampioen niet goed voorbereid aan de start zou kunnen verschijnen. Wel zal hij vanaf 2 januari rijden tijdens de Zesdaagse van Rotterdam. Begrijpelijk, maar jammer is het wel. Net nu in Apeldoorn een fantastische accomodatie is neergezet, ontbreekt het uithangbord van het Nederlandse baanwielrennen van de afgelopen jaren.
Dinsdag 23 november was het zo ver. Het eerste Russische pro-tour team werd gepresenteerd. Katyusha heeft de ambitie om snel een topteam te worden en haalde daarom voor veel geld mannen als Steegmans, McEwen en Pozzato. “Natuurlijk hebben we renners die overbetaald zijn”, zei de Belgische ploegleider Andrei Tsjmil tegen Het Laatste Nieuws. “We zullen zien of ze dat geld waard zijn.” Met deze uitspraken legt Tsjmil de lat hoog voor zijn renners. Hij verwacht direct resultaten van zijn duurbetaalde renners. Terecht? Een nieuwe ploeg heeft tijd nodig. De sfeer is nu nog goed, maar wat gebeurd er als er niet direct gepresteerd wordt? Dan is het niet handig om dit soort uitspraken in de pers te doen. Daat gaat zich tegen je keren.
Nu Groenendaal niet meer vooraan te vinden is bij de veldritten, heeft het Belgische publiek een ander slachtoffer gevonden om uit te schelden. Lars Boom meldde na afloop van de rit in Zolder dat hij de hele koers was uitgefloten. Het Belgische feestje mag blijkbaar niet verstoord worden door een Nederlander die meer dan behoorlijk kan fietsen. Beetje flauw van de supporters. Dankzij Boom, maar ook dankzij Stibar, Simunek (Tsjechen) Fontana (Italiaan), heeft het veldrijden nog enigszins een internationaal karakter. Het zou toch niet goed voor de sport zijn als er alleen Belgen goed in zouden zijn?
Recente Reacties