De voorjaarsklassiekers op een rij

Overzicht voorjaarsklassiekers
Aan het begin van het wielervoorjaar is het handig om een overzicht te hebben van de data van de wielerklassiekers die dit voorjaar op het programma staan. Wie meer wil weten kan ook doorklikken naar de website van de betreffende organisatie.
Het overzicht zal ook steeds worden aangevuld met de winnaar van de koers en een link naar de volledige uitslag.

UCI WorldTour:
19 maart: Milaan-San Remo winnaar: Matthew Goss (uitslag)
27 maart: Gent-Wevelgem winnaar: Tom Boonen (uitslag)
3 april: Ronde van Vlaanderen winnaar: Nick Nuyens (uitslag)
10 april: Parijs-Roubaix winnaar: Johan van Summeren (uitslag)
17 april: Amstel Gold Race winnaar: Philippe Gilbert (uitslag)
20 april: Waalse Pijl winnaar: Philippe Gilbert (uitslag)
24 april: Luik-Bastenaken-Luik winnaar: Philippe Gilbert (uitslag)

Lees verder


Chris Sutton verrast met zege in Kuurne

Kuurne Brussel Kuurne 2011

foto: Thomas Ducroquet

De Australiër Chris Sutton heeft de semi-klassieker Kuurne-Brussel-Kuurne op zijn naam geschreven. Chris Sutton was de verrassende winnaar van de massasprint op de Brugsesteenweg in Kuurne.

De heuvelzone met onder meer de Kruisberg en de Oude Kwaremont was dit jaar niet beslissend. Er waren vandaag wel veel aanvallen, maar door de vlakke finale liep de wedstrijd toch weer uit op een massasprint.

De zege van Chris Sutton kwam voor velen als een verrassing omdat er enkele toppers meesprintten. De favoriete sprinters werden echter geklopt: Yauheni Hutarovich werd tweede en Andre Greipel derde. Tyler Farrar moest genoegen nemen met de vierde plaats, net voor de al evenzeer verrassende Jonas van Genechten. Tom Boonen had zijn kruit bij eerdere aanvallen al verschoten.

Lees verder

Doorrijders uit koers gezet

Kuurne-Brussel-Kuurne spoorwegovergang

foto: Wutsje

De organisatie van Kuurne-Brussel-Kuurne heeft in de beginfase van de koers vier  koplopers uit de koers gehaald. De vier hadden een rood licht bij een spoorwegovergang genegeerd.

Bij het viertal zaten ook de Nederlander Arnoud van Groen van Veranda’s Willems en de Belg Edwig Cammaerts van Landbouwkrediet.

Andrew Fenn werd deze keer beloond voor het lossen uit de kopgroep. Hij werd de nieuwe koploper nadat zijn voormalige vluchtmakkers uit de koers waren genomen

Video finale Omloop Het Nieuwsblad

Kuurne-Brussel-Kuurne wie, waar en wanneer?

Kuurne-Brussel-Kuurne parcours
Na de prachtige prestatie van Sebastian Langeveld in de Omloop heeft iedereen natuurlijk nog meer zin in het wielervoorjaar. In dit bericht meer over de deelnemers en het parcours van Kuurne-Brussel-Kuurne.

Na de Omloop Het Nieuwsblad wordt zondag opnieuw in België gekoerst. Om 12 uur zal het peloton in Kuurne vertrekken voor deze semi-klassieker over 193 kilometer.

Minder lastig
De koers is normaal gesproken minder lastig dan de Omloop. Er zijn wel een aantal lastige hellingen opgenomen, maar na de laatste heuvel volgt een finale van 50 vlakke kilometers, met ook nog enkele plaatselijke ronden in Kuurne.
Lees verder

Hoofdrol voor Nederlanders in Omloop

Het Nederlandse wielrennen liet zich van zijn beste kant zien in de Omloop Het Nieuwsblad. De overwinning van Sebastian Langeveld was de eerste in de Omloop sinds 1987.
De koers (toen nog Omloop Het Volk) werd destijds  gewonnen door Teun van Vliet. Daarvoor waren alleen Jan Raas (1981) en Jo de Roo (1966) daarin geslaagd.

Naast Langeveld reden ook andere Nederlanders zich in de kijker. Zo maakten Bram Schmitz – ook al goed in de Ster van Bessèges – en de nog jonge Ronan van Zandbeek deel uit van de vroege ontsnapping.

Martijn Maaskant (foto) was een van de aanstichters van de groep die Langeveld probeerde te achterhalen. Later sloten ook Niki Terpstra (dit seizoen in de Quick-Step ploeg van Tom Boonen) en Lars Boom aan.

Lees verder


Glorieuze overwinning Sebastian Langeveld

Omloop Het Nieuwsblad Sebastian Langeveld

foto: Thomas Ducroquet

Opnieuw succes voor het team van Rabobank: Sebastian Langeveld won vandaag de Omloop Het Nieuwsblad. De wijze waarop hij dat deed, was indrukwekkend.

Regenachtige Omloop
Langeveld ging er in regenachtig weer alleen vandoor met nog 53 kilometer te gaan.
In de slotfase werd hij nog achterhaald door Juan Antonio Flecha, maar in de eindsprint wist Langeveld zijn voormalig ploeggenoot te kloppen.

Lees verder

Video Omloop Het Nieuwsblad 2008-2010

Vandaag gaan de renners van start in de Omloop Het Nieuwsblad. Wie niet tot vanmiddag kan wachten, kan alvast beelden bekijken van de vorige drie edities van de Omloop.

Lees verder

Boom en Langeveld over de Omloop (video)

In deze filmpjes van de NOS spreken Lars Boom en Sebastian Langeveld (de kopmannen van de Rabobankploeg dit weekend) over hun verwachtingen voor de Omloop Het Nieuwsblad en de rest van het voorjaar.

Lees verder

Groen licht voor de Omloop

Omloop Het Nieuwsblad  oortjes

foto: Mr. Myle

De Omloop Het Nieuwsblad zal morgen gewoon doorgaan. In Gent besloten de ploegleiders dat de renners zullen starten zonder ‘oortjes’.

Veiligheid
De ploegleiders hebben wel aangegeven dat ze over dit onderwerp nog in gesprek willen met de UCI.
Het belangrijkste argument van de ploegen is de veiligheid van de renners.  Met oortjes kunnen zij worden gewaarschuwd voor gevaarlijke hindernissen op het parcours.

Lees verder