De voorjaarsklassiekers 2012 zijn achter de rug en dus richten wielerliefhebbers het vizier op de Giro d’Italia. In 2011 was deze ronde een paradijs voor klimmers. De 95ste uitvoering lijkt op voorhand meer iets voor de sprinters in het peloton te zijn.
Met Luik-Bastenaken-Luik is het klassieke voorjaar afgesloten. Tijd om de balans op te maken. De voornaamste conclusies: Tom Boonen is de grote man van het voorjaar; Astana rijdt opvallend sterk; BMC, RadioShack en Team Sky stellen hevig teleur en de Nederlanders komen er nog niet echt aan te pas.
Met de 98ste uitvoering van Luik-Bastenaken-Luik wordt zondag het klassieke voorjaar afgesloten. Vorig jaar gold Philippe Gilbert als de uitgesproken favoriet en hij maakte die rol waar. De Waal is dit jaar weer een grote kanshebber, gezien zijn stijgende vorm van de afgelopen week. Maar de echte favorieten komen uit Spanje: Joaquim Rodriguez en Samuel Sanchez.
De 76ste uitvoering van de Waalse Pijl belooft morgen een koude en vooral natte aangelegenheid te worden. De kans is groot dat de koers, net als de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, lang op slot blijft. Veel verschil met vorig jaar geeft dat niet, want ook toen viel de beslissing pas in de laatste meters op de Muur van Hoei.
Wie gaat Philippe Gilbert opvolgen als winnaar van de Amstel Gold Race? De kans is groot dat die coureur uit Spanje komt. Alejandro Valverde, Joaquim Rodriguez en Samuel Sanchez gelden zondag als topfavorieten in de 45ste uitvoering van Neerlands enige echte wielerklassieker.
Voor Tom Boonen worden het vijf overwinningen op rij in de UCI World Tour. De Vlaming heeft vandaag afgezegd voor de Amstel Gold Race van komende zondag. Hij is nog niet hersteld van zijn enorme inspanning in Parijs-Roubaix en heeft bovendien last van een pees in zijn voet.
Na Parijs-Roubaix verhuist het wielercircus richting de Ardennen. Onderweg houden veel ploegen halt in Leuven. Daar start woensdag de 52ste uitvoering van de Brabantse Pijl. Vorig jaar begon in deze koers de heerschappij van Philippe Gilbert. De Waal geldt nu slechts als één van de outsiders.
Wat ‘n kracht, wat ‘n overmacht! Tom Boonen deed het ganse peloton op de Noordfranse kasseistroken naar adem happen. Zijn vierde zege in Parijs-Roubaix, zijn vierde zege in de UCI World Tour: de Belg schreef vandaag wielerhistorie en deed dat op majestueuze wijze. Lees verder
Het kon eigenlijk niet uitblijven: Argos-Shimano heeft van de Amaury Sport Organisation (ASO) een uitnodiging gekregen voor de Tour de France. Het wordt dus uitkijken deze zomer naar de sprintduels tussen de Duitser Marcel Kittel en wereldkampioen Mark Cavendish.
De klimmers in het peloton bereiden zich in het Baskenland voor op de zogenaamde Ardennenklassiekers en de sprinters hebben zich woensdag kunnen uitleven in de semiklassieker de Scheldeprijs. Zondag gaat de aandacht weer uit naar de klassieke renners. Dan staat immers de 110de uitvoering van Parijs-Roubaix op het programma. Grote vraag: wie gaat Tom Boonen van zijn vierde zege in deze klassieker afhouden?
Recente Reacties