De Giro d’Italia is achter de rug en dat betekent dat het wielercircus zich langzaam maar zeker gaat opmaken voor de Tour de France. In de voorbereiding op La Grande Boucle worden diverse rittenkoersen verreden, waaronder de Ronde van Zwitserland en het Criterium du Dauphiné. Die laatste koers gaat zondag 3 juni van start in Grenoble. Vandaag: het parcours.
Joaquim Rodriguez heeft Tom Boonen van de eerste plaats in de individuele ranking van de UCI verdreven. Purito eindigde gisteren als tweede in de Giro, boekte twee etappeoverwinningen en pakte bovendien de rode puntentrui mee.
Een Tour de France zonder de gebroeders Schleck: dat lijkt haast onmogelijk. Toch zullen de Luxemburgers de komende weken iets moeten laten zien, stelt ploegbaas Johan Bruyneel van Radioshack-Nissan-Trek. “Behalve Fabian Cancellara is niemand zeker van een plek in onze Tourploeg.”
Als er in de afsluitende tijdrit geen gekke dingen gebeuren, wint Ryder Hesjedal de Giro 2012. De kopman van Garmin-Barracuda werd in de koninginnerit nauwelijks aangevallen door zijn grootste concurrenten voor de eindzege. Het grootste gevaar kwam van een outsider. Thomas de Gendt weet zich na een geweldige aanval en ritzege kandidaat voor het podium.
Het lange wachten is voorbij: zaterdag moeten de kandidaten voor de eindzege in de Giro 2012 uit hun hok komen. Dan staat de koninginnerit op het programma met onder andere de beklimming van de gevreesde Mortirolo en de eindeloos lange Stelvio. Grote vraag: wie rijdt de gewezen mountainbiker Ryder Hesjedal eraf?
Zaterdag staat de koninginnerit van de Giro 2012 op het programma. De renners kunnen zich vrijdag echter niet sparen, want de negentiende etappe kent vier stevige cols en een lastige aankomst bergop. Die slotklim lijkt gemaakt voor Joaquim Rodriguez.
Lees verder
De achttiende etappe in de Giro 2012 biedt sprinters de laatste kans op dagsucces. Veel snelle mannen zijn er niet meer in het peloton. Dus zou Mark Cavendish morgen wel eens zijn vierde zege kunnen boeken.
Na een welverdiende rustdag gaan de renners dinsdag in de Giro van Limone sul Garda naar Falzes. Het parcours is geaccidenteerd en dan kun je er vrijwel zeker van zijn dat Martijn Keizer ten aanval trekt.
Voor de sprinters wordt het de komende dagen een kwestie van overleven, voor de klassementsrenners gaat de Giro 2012 morgen van start. Dan staat de eerste echte bergrit op het programma. Vooral de slotklim naar Cervinia kan voor grote verschuivingen in het algemene rangschikking zorgen.
Ryder Hesjedal houdt voorlopig nog wel even de leiderstrui in de Giro d’Italia. De Canadees van Garmin-Barracuda bleef in de rit naar Lago Lacena in het spoor van de klimmers en behield daardoor een minieme voorsprong op Joaquin Rodriguez (Katusha). De komende dagen staan nagenoeg vlakke ritten op het programma.
Recente Reacties